6 Eylül 2012 Perşembe

Uzaylılar aramızda


Motorsikletimi memlekette bırakmıştım 2 senedir kullanmıyordum. Motorun zor çalıştığını görünce kontrol ettim ve hava filtresinin olduğu plastik başlığın yuvasından çıktığını farkettim.

Daha önce başıma dağ başında beni yolda bırakacak bazı arızalar çıkarttığı için elden geçmesi gerekiyordu.

Tamirciye gittim ve bu parçayı gösterdim bir kaç vida sökerek ve takrar sıkıştırarak parçayı yerine monte etti.

2 senedir bakım yapmadığı bakılacak birşeyi olu olmadığını sordum.

Yok bir şey dedi.

Peki zincirler yağ istiyormu dedim hedef gösterince baktı evet istiyor dedi ve yağı getirip yağladı.

Tekrar sordum kontrol edilmesi gereken birşey var mı dedim. Yok gerek yok dedi.

Peki dedim biz buna ömrümüzün sonuna kadar bu şekildemi bineceğiz kontrol edilecek biryeri yok mu dedim. Yok bunlara bişey olmaz dedi.

Bir kaç yerini sökse filtrelere baksa vidalar gevşemişmi kontrol etse. frenlere baksa veya en azında çalışıp çalışmadığını kontrol etse çok sevinecektim. 

En azından periyodik olarak kontrol edilmesi gereken hortumları filtresi ateşleme mekanizması frenler gibi parçalara sahip. Tekerlekler kullanılamayacak hale gelmiş veya havası ayarsız olabilir. Bunu tahmin etmek için motorsikletten anlamanıza gerek yok.

Arkadaş motorsikletle alakalı bir iş yapmadığı için (Her ne kadar tabelasında yazsada) bunları düşünemiyor. Ben garip bir şekilde bunları düşünebiliyorum. 

Zorla yaptırdığım işlemden sonra kaç para dedim 1 TL dedi. olurmu çok az söyledin al şu 5 tl yi hem çay söyle içelim şeklinde espiri yaptım. içinden 1 TL yi alıp arkasını döndü ve gitti. Benden 50-100 TL istese verecektim.

Kesin uzaylı bu adam. Yeni ışınlanmış adapte olmaya çalışıyor. Halen yol üstü olduğu için önünden geçiyorum oraya bakmamaya çalışıp biraz hız arttırıyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder